ניהול דומיינים

חידוש דומיינים

חניית דומיינים

שרת וירטואלי

SSL תעודת

שאלות ותשובות דומיינים

Domain Privacy

אחסון אתריםרכישת דומיין - רכישת דומיינים

רכישת דומיין בעברית

רכישת דומיין 144 מקבוצת אינטרספייס הינה פעילות של רכישת דומיין , רישום דומיין ישראלי, חידוש דומיין.

רקע על רכישת דומיין

בשנת 1998 הוקם אירגון ללא כוונת רווח שמטרתו היא להסדיר את כתובות ה-IP וכתובות שמות המתחם בעולם כולו. לאותה אירגון קראו ICANN. כחלק מעיקרי תפקידיו, ICANN הוא זה שמעניק את הזכות לכל מדינה להשתמש בשמות דומיין כלשהם ובסיומות יחודיות, לדוגמה הסיומת הרוסית .ru, הסיומת הישראלית .il

על אף ש-ICANN הוא תחת פיקוחו של הממשל האמריקאי וקליפורניה בפרט, ICANN הינו אירגון עצמאי ובינלאומי כאשר הוא מורכב מנציגים ואישים מכל קצוות העולם, ביניהם אנשי ממשל ואקדמיה.

ICANN אחראי באופן ישיר על ניהולם והקצאתם של שמות דומיין בינלאומיים הנקראים Generic Top Level Domain או בקיצור gTLD, ונכון לשנת 2009, קיימים כ-21 כאלו, ביניהם .com, .net, .org .name ועוד. ICANN מעודד רכישת דומיינים בינלאומיים, מרחיב את אפשרויות רכישתם, מוסיף אפשרויות קידוד שונות כמו זה המאפשר דומיין בעברית, ומציע מעת לעת עוד סיומות גנריות שכאלו על מנת להגדיל את הפעילות.

מדיניות ICANN דוגלת גם בחופש המידע, ועל כן מאפשרת לכל מדינה לנהל מרשם שמות דומיין משל עצמה, הנקראים בעגה המקצועית ccTLD. אותם ccTLD הינם סיומות דומיינים בעלי שני תווים (ישראל .il, רוסיה .ru), כשבישראל הסמכות שניתנה לאירגון אשר ינהל את הדומיינים המקומיים נקרא איגוד האינטרנט הישראלי. במסגרת עצמאותו של האיגוד, האיגוד מאפשר לקהל הרחב לבצע רכישת דומיין של .co.il, ו-org.il, ומקצה לגופים אקדמאיים ומוסדות ממשלתיים סיומות אחרים כמו gov.il ו-ac.il.

דומיין בעברית – איך הוא נולד

עד לפני שנת 2001, שנה לאחר התפוצצות הבועה הטכנולוגית, לא היתה כל אפשרות לבצע רכישת דומיין בעברית. עד לאותה התקופה דפדפני האינטרנט לא תמכו בתקן IDN. אותו תקן מציין שמות דומיין שמכילים בתוכם אחת או יותר תווים שאינם תווי ASCII.

על בסיס ה-IDN, תקן שיושם עוד בשנת 1998 עת הקמת ICANN, פותחה מערכת הנקראת IDNA. המערכת הזו מאפשרת לזהות את התווים שהם תווים מיוחדים כמו תווים בעברית ובשפות אחרות, ולתרגם אותם לתווי ASCII רגילים בהם משתמשים לרוב שמות הדומיין בימנו.

כיום 100% מדפדפני האינטרנט הזמינים לציבור הרחב תומכים בתקן הקרוי IDN, ועל כן, לשמחתנו, ניתן לבצע רכישת דומיין בעברית ולעשות הלכה למעשה שימוש בו.

רכישת דומיין בעברית – כל היתרונות שהוא מביא עימו

לא פחות ממהפכה בתחום הדומיינים, דומיין בעברית הוא תוצר נפלא ומרגש שמביא איתו נוחות ונגישות למשתמש, יוקרה וזהר לבעל האתר, ויתרונות שיווקיים כאלו ואחרים.

עד לא מזמן כשאנשים היו מעוניינים לבצע רכישת דומיין הם נאלצו לעשות את אחד משני הדברים הבאים:

- לעשות תרגום של מילה בעברית כנגד מילה באנגלית, לדוגמה "מוכר כובעים" ל-"hats seller"
- לשעתק את המילה שבעברית למילה עם התווים הלטיניים שבאנגלית, לדוגמה "לשלם מיסים"ל-"Leshalem Missim"

אותה פעולת רכישת דומיין בעברית, מניבה גם נוחות מכסימלית. מחד גיסא, קל יותר למשתמש הישראלי הממוצע להקליד תווים בעברית במקום תווים באנגלית, מאידך גיסא, מנועי החיפוש, ובפרט גוגל ידועים בחיבתם הגדולה לכתובות דומיין בעברית, עצמם זה שיש בתוכם את מילות המפתח בדיוק איך שהם.

ההילה והיוקרה סביב שמות דומיין בעברית מתקשרת כמו במעגל סגור ליחודיות. האם לא מושך את העין לראות בתוצאות מנוע החיפוש דומיין בעברית? האם לא קל יותר לאיית לבן של השכנה "מוכר-כובעים.com" מאשר MocherKovaiem.com"? - כמובן שביצוע רכישת דומיין בעברית תספק אותנו. אולם דומיינים בעברית אינם בשימוש נרחב, אז איפוא הבעיה?

רכישת דומיין בעברית - חסרונות?

כאשר רוכשים דומיין בעברית, כדאי לדעת את הדברים הבאים:

ידוע הדבר שמנועי החיפוש מעדיפים שמות דומיין לוקליים ccTLD, וזה מה לעשות, מה שאין לדומיין בעברית להציע. דומיין בעברית בתצורתו התקינה מסתיים בסיומת דומיין בינלאומי (TLD) כמו .net, .com . דומיין בעברית עם סיומת ישראלית .co.il. עדיין אין, וכנראה שלא יהיה בשנים הקרובות.

דבר נוסף הוא כשמקלידים דומיין בעברית כשהוא סימות .com אז אין קושי מסויים מכיוון שלחיצה על הפתורים CTR + ENTER מביאה ישירות לאתר. כשמבצעים רכישת דומיין בעברית עם סיומת אחרת, לדוגמה .net, הנוחות מתהפכת והדבר הופך למציק.

דבר אחרון חביב, ואולי מינורי בעיניי רבים הוא שבחלק מדפדפני האינטרנט, לאחר הכניסה לאתר מקבלים בשורת הכתובת כתובת המוצגת כלפני התרגום שלה (זאת אומרת בתצורה המקורית – IDN), כמו xn-----zldagm2aae7bn3b5e3a.com כך שלרבים הדבר יכול להיראות מוזר וככתובת בלתי מובנת.

רכישת דומיין