ניהול דומיינים

חידוש דומיינים

חניית דומיינים

שרת וירטואלי

SSL תעודת

שאלות ותשובות דומיינים

Domain Privacy

איכסון אתריםרכישת דומיין - רכישת דומיינים

רכישת דומיינים


מדריך רכישת דומיין

מה חשוב לדעת כאשר בוחרים שם דומיין ?


שם דומיין, שם מתחם בעברית, הוא כתובת אינטרנט שמקושרת לאתר אינטרנט. היא מורכבת מארבעה חלקים – תחילת כל שם דומיין היא זהה – www אשר מסמל את רצף המילים באנגלית – world wide web.

לאחר מכן רצף של אותיות באנגלית שאותו ניתן לבחור ועליו לעמוד בקריטריונים עליהם נרחיב בהמשך המאמר, וסיומת, אותה ניתן לבחור מתוך מגוון סיומות קיימות קבועות. גם בנושא סיומות שם הדומיין ובחירתן נרחיב בהמשך.

כתובת זו מקושרת לאתר אינטרנט וכאשר לקוח מקיש את שם הדומיין בדפדפן אינטרנט, הוא יראה את האתר ששייך לבעל אותו דומיין.

חיבור בין שם הדומיין ובין תוכן האתר זה אינו טריוויאלי, ויש לייצר אותו. בחירת ורכישת דומיין הינה החלטה שיווקית אשר עשוייה ללוות את העסק במשך שנים רבות, לכן יש משמעות להקדשת מחשבה עמוקה לבחירת שם דומיין מוצלח גם מבחינה טכנית, וגם מבחינה שיווקית.

חשוב לקחת בחשבון ששינוי עתידי של דומיין לאתרך הוא אפשרי, אולם לא מומלץ, מסיבות רבות כשביניהן העלויות הכלכליות, המורכבות הטכנית וכן אבדן של ותק דומיין במנועי החיפוש, ובעצם איפוס זמן הותק של האתר מרגע שהוחלפה עבורו כתובת אינטרנט, וירידה במיקומי החיפוש במנועים. לכן חשוב להבין את המשמעויות של רכישת דומיין ולבחור מראש שם דומיין שישרת נאמנה לאורך שנים.

כיצד בוחרים שם דומיין?

  • חישבו על שם דומיין ייצוגי וקליט, שקל לזכור - חישבו על כך, שעל הגולשים שאתם מקווים שימצאו את אתרכם לזכור את שם הדומיין שלכם. ייתכן שתירצו להוסיף את שם הדומיין שלכם להדפסת נייר המכתבים, לכרטיסי הביקור, ולמסמכי החברה. יש להניח שתרצו להציג את שם המתחם גם בדיבור, למשל, לאיית אותו ללקוח טלפוני, לכן כדאי שהדומיין יהיה קצר, ברור וקליט. מכל האמור, מומלץ לבחור מילים מוכרות ופשוטות, קלות לאיות, באנגלית.
  • חישבו על אורך שם הדומיין - שם הדומיין אינו אמור לספק מידע על טיב האתר אותו יראה הגולש כשיקיש את הדומיין. על שם הדומיין להיות קצר, קולע, וזכיר. כל אות נוספת בשם הדומיין שלכם מגדילה את הסיכוי שהגולש ישכח את כתובת האתר שלכם או ישגה בהקלדתה.
  • מילים שקל לשגות בהן – השתדלו להימנע מאיות קשה באופן מיוחד, כמו פעמיים האות v ברצף (רצף שיוצר בלבול עם האות w), החלפה בין האות האנגלית o בין הסיפרה אפס, וכולי. חשוב לזכור, כי אתר אינטרנט חשוף בפני כל הגולשים, ולא כולם טובים באנגלית. תוכלו לוודא טרם רכישת הדומיין שקל לאיית ולכתוב אותו, על ידי ניסוי פשוט – בקשו מחברים לכתוב את שם הדומיין משמיעה, ובדקו – האם הדומיין קל לאיות ?
  • בחירת שם החברה כשם הדומיין הינו שגיאה נפוצה. מוטב לבחור דומיין המורכב ממילים מוכרות באנגלית על פני שם של חברה. לדוגמה, אם אתרך יעסוק בביטוח ושם החברה "יובל ביטוחים", הדומיין "insurance.co.il" עדיף על פני הדומיין "yuval.co.il".סביר ששמות מתחם המכילות מילים נפוצות, תפוסים זה מכבר. בחיפושכם אחר צירוף פנוי לאתרכם, נסו להיות גם יצירתיים וגם קולעים.

בחירת סיומת לשם הדומיין

סיומת דומיין יכולה להצביע על מוצא האתר, ועל מהותו. פרט לסיומת הבינלאומית הגנרית .com ישנן סיומות שמסמלות שם מתחם ששייך למדינה מסויימת – למשל הסיומת .co.il לאתרים ישראליים, שהם לרוב בעברית.

יש גם משמעות לסיומת הדומיין בפרסום האתר במנועי חיפוש – דומיין בעל סיומת ישראלית ייראה רלוונטי יותר לחיפושים בעברית וקל יהיה להשיג דירוג גבוה יותר למילות חיפוש רלוונטיות דרך שם מתחם ישראלי. לעומת זאת, אם האתר שאתם מתכננים הוא בין לאומי, יהיה עליכם לרכוש עבורו שם מתחם בין לאומי.

סיומות ייחודיות נוספות

הסיומת .co.il מתאימה לאתרים מסחריים (commercial). בנוסף לסיומת זו ישנן עוד סיומות המיועדות לאתרים בעלי תוכן ספציפי. סיומת נוספת העומדת לרשות אתרים פרטיים היא .org.il – organizational – מתאים לאתרים של ארגונים ועמותות. סיומות נוספות לדוגמה - עסקים (.com / .biz), חברות תקשורת או שירותי אינטרנט (.net).

.

רכישת דומיין 
הוסטינג  |   אודות רכישת דומיין  |   ריסלרים לדומיינים  |   דומיינים - שאלות ותשובות  |   מדריך רכישת דומיין

רכישת דומיין